HAKKIMIZDAIslak Mavi Dalış Merkezi

1987' den önceki amatör deneyimlerim bende saklı kalmak üzere ilk ciddi ve lisansli scuba'cı olmam Caddebostan Balıkadamlar Spor Kulübü ile başladı. Halen üyesi olduğum ve çok güzel anılarımın geçtiği kulübümde eğitimlerimi tamamladım. Eğitmenlik yaptım ve teknik komitede aktif görev aldım. Eğitim aldığımız dönemlerde çok değerli hocalarımız vardı ve bu yüzden şanslı birer öğrenci olarak yetiştik.

Bize öğrettikleri en önemli kurallardan biri bilgi ve birikimleri sakınmadan aktarmak ve güncelleştirmektir.

Doksanlı yılların başında sayın hocam Altay DOYUM ile birlikte Kızıltoprak Yelken ve Su Sporları Kulübü bünyesinde dalış okulunu açtık. Uzun bir süre Altay hocamla beraber birçok balıkadam yetiştirdik.

Bundan sonra ayrılarak önce STFA' nın dalış eğitmenliğini yaptım, daha sonra can dostlarımla kurduğumuz Atlantis Deniz ve Doğa Sporları Kulübü' nde yönetim kurulunda ve dalış okulunda çalıştım.

Son olarak tümü ile kendi yönetimimde olan ISLAK MAVİ DALIŞ OKULU 'nu kurdum (17.04.1996). Halen yaz kış aralıksız devam eden eğitimlerimizle pek çok balıkadam ve eğitmen yetiştirdik.

Yetişen tüm arkadaşlarımız bilirler ki bizim ailemizde asla kurallar çiğnenmez, herşey dostça yardımlaşma ve dayanışma içinde gelişir. "Birimiz hepimiz , hepimiz birimiz için " ilkesinden yola çıkarak ailemize uymayanlar içimizde yer alamaz. Kurallarımız katı ve her türlü ödünden uzaktır. Her yeni arkadaşımız özellikle sağlık raporu başta olmak üzere tüm evraklarını tamamlayarak başladığı eğitimi sonunda sadece balıkadam olmanın, bu hobi ve kendi geleceği için yeterli olmadığını, bunun için neler yapması ve neler yapmaması gerektiğini öğrenir. Unutulmaması gereken “EN İYİ BALIKADAM EN UZUN SÜRE SAĞLIKLI VE SORUNSUZ DALIŞLAR YAPAN BALIKADAMDIR” Amaç derinlik değil zevkli dalışlar olmalıdır. Dalış spor değil bir hobidir. Dostluğun, paylaşmanın, insanlığın, disiplin ve saygının, deniz ve doğa sevgisinin ne demek olduğunu bilen yada öğrenmek isteyen herkesi ailemize bekliyoruz.

 

Saygılarımla,

 

 

NEDEN ISLAK MAVİ

Aradığınız dalış merkezi biz miyiz ?

Hayatınızın bir önemi yoksa, 

Sadece, “bende dalış yaptım” demek için gelecekseniz, 

Birileri size, alacağınız belgenin “askerde faydası” olur diye kuru sıkı atıyorsa,

Kart koleksiyonumda buda bulunsun diyecekseniz,

Dalışın bir hobi olduğunu unutup, diğer dalıcılarla bir yarış haline girecekseniz, 

Kural tanımayan, söz dinlemeyen bir kişiliğiniz varsa, 

En …. kompleksiniz (en derin, en az hava, en ..… vb) varsa,  

Paylaşma, dostluk sorunlarınız, illa lüks takıntınız varsa,

Pazarlık yapmayı seviyorsanız,

Bir emeğin gerçek değerini ödemenin yanlış olduğunu düşünüyorsanız,

Dalışın bir ekip işi olduğunu düşünmeden, her şey size göre olsun istiyorsanız,

Aradığınız dalış merkezi biz değiliz.